neděle 16. února 2014

Získá hotel Meteor Čtvrtou hvězdu?

Český komediální seriál (nebo ostatně jakýkoliv český seriál, u kterého byste se zasmáli víckrát než jednou) je ohrožený druh. Když už se ocitl na okraji vyhynutí, Česká televize v rámci novoroční seriálové smršti nasadila nový projekt s názvem Čtvrtá hvězda. Ten je tak trochu splněným snem herců jednoho z nejoblíbenějších a nejvyprodanějších pražských divadelních scén - Dejvického divadla. Role se našla prakticky pro každého člena souboru. A scénář jim byl napsaný přímo na tělo.


Téměř všechny scény se odehrávají v trochu umolousaném tříhvězdičkovém pražském hotelu Meteor, jehož manažerka se rozhodla získat čtvrtou hvězdu. S personálem, který není zrovna dvakrát schopný a nadšený, to ale bude dost těžký úkol.

Čtvrtá hvězda není pro každého. Je založená na často nesmyslných konverzacích pronášených s kamennými tvářemi a postavách, které byste asi nenazvali výkvětem společnosti. Občas je humor trochu černější, než by i mně bylo po chuti, ale to už jde těžko vymazat. Nejspíš se nebudete smát u každé repliky, každý díl má ale dost momentů, které stojí za to, abyste seriálu dali šanci.


Původně jsem ke Čtvrté hvězdě přistupovala dost skepticky, ale když jsem za jedno odpoledně zhlédla všechny zhruba třicetiminutové díly, co do té doby běžely (což se mi u českých seriálů opravdu nestává), bylo rozhodnuto. Všechny dosavadní epizody seriálu, stejně jako profily postav nebo virtuální prohlídku hotelu Meteor najdete na stránkách České televize.

(Obrázky z fotogalerie na stránkách České televize)

2 komentáře: